Готовимся к появлению шиншиллки: какая нужна клетка?

Все о содержании и воспитании шиншилл

Модератор: Mitya

Ілона
Участник
Участник
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 16.12.2008 20:44

Сообщение Ілона » 24.01.2009 20:03

Ще чуть-чуть і я також похвалюся кліточкою! 8)
Правда таку красотищу як в пана Ігоря Дубінського у мене не получиться... :oops: :cry:

Ілона
Участник
Участник
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 16.12.2008 20:44

Сообщение Ілона » 20.02.2009 12:33

Изображение

Колесо саморобне і стіжок сіна я забрала - тому що вони там ховалися від фотоапарату :))))

Игорь Дубинский
Модератор
Модератор
Сообщения: 155
Зарегистрирован: 16.11.2006 0:34
Откуда: Шиншиллы

Карцер

Сообщение Игорь Дубинский » 20.02.2009 17:05

Карцер, причем организованный без всякого понимания особенностей и потребностей шиншилл.
Не заслуживает даже разбора. Писал на эту тему раз двадцать.

Ілона
Участник
Участник
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 16.12.2008 20:44

Сообщение Ілона » 20.02.2009 17:27

Ага...
Ну у Вас як завжди - конструктиву ноль, а негативу багато...

Игорь Дубинский
Модератор
Модератор
Сообщения: 155
Зарегистрирован: 16.11.2006 0:34
Откуда: Шиншиллы

Сообщение Игорь Дубинский » 20.02.2009 17:52

Ілона писал(а):конструктиву ноль, а негативу багато...
Конструктив міг би бути, якби Ви спитали, перш ніж щось робити.
А тепер можна лише марнувати час на критику.
1. Наскільки можна визначити з фото, розмір клітки приблизно 50 х 60 х 90 см; якщо так, вона замала навіть для однієї шиншили.
2. Полиці розташовані надто близько, не враховано схильність шиншил пересуватися по "просторових спіралях", нема де стрибати. Наслідок: атрофія м'язів, травми, патології кітності.
3. Всередині є пластмасові елементи – рано чи пізно будуть погризені. Так само не захищена й напувалка. Наслідок: розлад шлунку.
4. Відстань між дротами завелика, щеня пройде вільно, ймовірно, загине поза кліткою (пощастить, якщо знайде дорогу назад); підліток (можливо, й доросла шиншила) застрягне головою – ризик задушення чи переламу хребців.
5. Будиночок нагорі замалий для двох звірів, зате отвір у ньому завеликий. Наслідок: сталий стрес від неможливості сховатися від світла вдень.

Ілона
Участник
Участник
Сообщения: 41
Зарегистрирован: 16.12.2008 20:44

Сообщение Ілона » 20.02.2009 18:34

Я бачила інші клітки, де було більше шушок, та площа набагато менша...
Наша 60*120* 60!
То з мене такий фотограф...
- між поличками досить великий розмір, вони стрибають - а знизу я стелю сіно, щоб не грохнулися... Полички зйомні, я їх можу переставити! Тільки порадьте як... Будь ласка! :)))
- хатку будемо міняти, :oops: вона була тимчасова для Капітошки. Я просто ще не можу знайти - вони всі лаковані!
- напувалка зовні, всередину клітки йде тільки трубочка! Але вона маленька для двох, яку б Ви порадили?
- пластикові тільки туалет і труба, до якої вони не дотягуються! Жодних зазіхань не було! Бо шушки гризуть аж три види каміння! :)))
- дівчинка Чучундра раніше пробувала просунутися між дротами клітки ("Такая-сякая сбежала из дворца" :)) ) - ми її ловили! Тепер вона підросла, потовстішала і стала солідною матрОною - нікуди не йде!
Коли ми шушок випускаємо погуляти по кімнаті, то вони не дуже охоче бігають - майже сразу повертаються додому!

Игорь Дубинский
Модератор
Модератор
Сообщения: 155
Зарегистрирован: 16.11.2006 0:34
Откуда: Шиншиллы

Сообщение Игорь Дубинский » 20.02.2009 18:55

Ілона писал(а):Я бачила інші клітки, де було більше шушок, та площа набагато менша...
А я бачив людей, які мешкають уп'ятьох у тридцяти квадратних метрах, то що?
Ілона писал(а):Наша 60*120* 60!
Вкотре: згідно з настановою до євроконвенції з утримання пушних звірів: площа підлоги клітки для дорослих шиншил (не більше двох) має бути не менше 0,5 кв. м (у вас 0,36). Нагадую, що настанова стосується пушних звірів, а не кімнатних тварин, яким варто дати вдвічі більше місця.
Ілона писал(а):вони стрибають - а знизу я стелю сіно, щоб не грохнулися...
Де вони стрибають при ширині 60 см і проміжку між полицями 30? Жодного сенсу переставляти полиці, однаково нема де стрибати. Далі, сіно не можна тримати на підлозі, бо шиншили його можуть забруднити, а потім з'їсти. І Ваша спроба захистити шиншил від падіння мені незрозуміла: Ви ж не підкладаєте шар сіна в півметра заввишки, правда?! До речі, здорова шиншила (Ваші не такі) може гепнутися з двох метрів без жодної шкоди для себе.
Ілона писал(а):- хатку будемо міняти, :oops: вона була тимчасова для Капітошки. Я просто ще не можу знайти - вони всі лаковані!
Руцями, руцями зі смерекових дощечок!
Ілона писал(а):- напувалка зовні, всередину клітки йде тільки трубочка! Але вона маленька для двох, яку б Ви порадили?
Дуже смішно. За такої відстані між дротами шиншила просуне писок і погризе на відстані 4 см від клітки. Я навішую бляшаний щиток.
Ілона писал(а):- пластикові тільки туалет і труба, до якої вони не дотягуються! Жодних зазіхань не було!
Будуть.
Ілона писал(а):ми її ловили! Тепер вона підросла, потовстішала і стала солідною матрОною - нікуди не йде!
Вітаю з вдалими ловами. На мою думку, це знущання над твариною. Шиншила має приходити на команду "До мене!".
Ілона писал(а): Коли ми шушок випускаємо погуляти по кімнаті, то вони не дуже охоче бігають - майже сразу повертаються додому!
Цілком природна реакція: (1) вони ВЖЕ мають атрофію м'язів, можливо, зайву вагу (як часто Ви їх зважуєте?); не виключено, хворе серце, слабкі легені – їм просто важко пересуватися; (2) у кімнаті для них вороже середовище: ще б пак, якщо там ловлять і хапають і, можливо, тхне іншими тваринами!

Ответить

Вернуться в «Содержание шиншилл»