Удивительный мир животных

Здравствуйте, войдите в личный кабинет

Вы можете использовать аккаунты социальных сетей:
Нет учетной записи Зарегистрироваться


Библиотека Статьи Чому деякі тварини сплять стоячи?

Чому деякі тварини сплять стоячи?

2265 Статьи

Слони, коні та деякі птахи відрізняються від інших тварин у питаннях сну.

Сон диких коней

В дикій природі коні сплять стоячи. Така звичка спричинена постійною небезпекою. У разі загрози тварини можуть втекти. Домашні ж коні люблять спати у лежачому положенні, оскільки їм нічого не загрожує.

Сон жирафів

Жирафи сплять на землі, згинаючи шию таким чином, щоб покласти голову на задні лапи. Підготовка до сну триває декілька секунд та проходить так: спочатку жираф опускається на коліна, після цього на груди і на живіт.

Сон слонів

Виявляється, слон спить стоячи, проте слоники - лежачи. Для збереження рівноваги тварини розташовують свої бивні на гілках. Існує дві теорії щодо того чому ці тварини сплять у такому положенні. Перша стверджує, що це спричинено інстинктом самозбереження. Згідно іншої теорії, інстинкт спати стоячи зберігся від мамонтів, які б замерзли якщо б спали лежачи.

Сон пернатих

Є багато представників серед птахів, які сплять у стоячому положенні. Це такі птахи як фламінго і чапля, для яких повноцінний сон можливий при напруженні м’язів ніг, що сприяє їм у збереженні рівноваги. Сон пінгвінів також відбувається таким же чином, вони стають щільно один біля одного, намагаючись вберегтися від холоду.  

Як бачите, у тваринному світі є деякі представники, які сплять у незвичайному положенні, але роблять вони це з певних причин.

 

Вместе с этим читают:

 Зачем пес съел подушку? 
 Страсти котовы 
 Если кошка отравилась: симптомы, первая помощь и профилактика о проекте реклама сотрудничество контакты Мобильная версия

   ЗооДом в сети
Facebook
 
  Twitter
 
  Telegram
 
 

             Для собак            Для кошек              Для хорьков              Для птиц              Для лошадей              Для рыб              Для рептилий              Для грызунов

Перепечатка и цитирование материалов сайта возможно с обязательной ссылкой на Zoo-dom. По вопросам сотрудничества, рекламы и т.п. пишите
info[at]zoo-dom.com.ua

Copyright © 2006 Zoo-Dom 

twittertelegramfacebook
Собаки
Кошки
Птицы
Грызуны
Рыбы
Членистоногие
Амфибии
Рептилии
Беспозвоночные
Разные животные
Лошади
Растения