Удивительный мир животных

Здравствуйте, войдите в личный кабинет

Вы можете использовать аккаунты социальных сетей:
Нет учетной записи Зарегистрироваться

Зоодом в Телеграм


Новые темы форума
 
Энциклопедия животных Растения Лекарственные растения Валеріана лікарська


Валеріана лікарська

ВАЛЕРІАНА ЛІКАРСЬКА, валеріана висока; валериана лекарственная — багаторічна трав'яниста рослина родини валеріанових. Має вер­тикальне коротке кореневище, від якого відходить багато додатко­вих коренів.

Стебло 40—100 (200) см заввишки, прямостояче, циліндричне, борозенчасте, по­рожнисте, голе або опушене, в верхній частині розгалужене. Листки супротивні, непарноперисторозсічені, з ланцетовидними сегментами; нижні — черешкові, з 4—5 парами сегментів, стеблові — сидячі, з 6—8 (11) парами сегмен- тів. Край сегментів пильчастий, рідше — цілісний. Квітки двоста­теві, неправильні, дрібні, білі або ясно-рожеві, зібрані у щитковид­ні півзонтики на верхівці стебла і в пазухах верхніх листків. Плід — сім'янка. Цвіте у черв­ні — липні.

Поширення

Росте майже по всій території України на заболочених низинах, суходільних луках, по берегах річок і боліт, у заливних лісах, на трав'яних і торфових заплавних болотах, серед чагар­ників, на степових схилах, лучних і різнотравних степах. Рослина культивується.

Заготівля і зберігання

Використо­вують кореневище з коренями. Збирають восени після до­зрівання плодів або рано навесні. Викопані кореневища звільняють від надземної частини, товсті розщеплюють на 2—4 частини і швид­ко миють холодною водою. Спо­чатку сировину розкладають на відкритому повітрі шаром  15 см , для попереднього пров'ялюванні | протягом одного — двох днів. Потім її сушать під наметами, розкладаючи тонким шаром (до 5— 7 см), або в сушарці при темпера­турі 35°. Сухої сировини виходить • 25 % . Строк придатності — 3 роки. Сировина відпускається аптеками.

Хімічний склад

Кореневище   і корені містять ефірну олію (0,5— 2 % ), вільні ізовалеріанову кисло­ту  і  борнеол,   ефіри  борнеолу з кислотами    (масляною,    мураши­ною, оцтовою та іншими), терпеноїди   (камфен,   лимонен,   мирте- ' нол, пінен, терпинеол тощо), алка­лоїди валерин і хатинін (у свіжій сировині), алкалоїд актинідин (у вигляді гідроксифенілетилової со­лі),   глікозид   валерид,   дубильні | речовини    та    цукри.    Головною складовою частиною ефірної олії є складний ефір спирту борнеолу й ізовалеріанової кислоти.

Фармакологічні властивості і ви­користання

Препарати Валеріани лікарської змен­шують збудливість і підвищують функціональну   діяльність   цент­ральної   нервової   системи,   регу­люють серцеву діяльність, знижу­ють артеріальний тиск,  проявля­ють спазмолітичну й слабу жов­чогінну   дію,   підсилюють   секре­цію залоз травного тракту.

Най­частіше препарати Валеріани лікарської викорис­товують як засоби,  що заспокій­ливо  діють   на   нервову   системух й покращують діяльність серцево-судинної   системи,   а   саме:   при станах      надмірного      нервового збудження,   істерії   та   епілепсії, при відчуттях тривоги, розумовій перевтомі, мігренеподібних голов­них болях, безсонні (зумовленому нервовим   напруженням   або  на­в'язливими  думками),   вегетоневрозах і неврозах серцево-судинної системи, для профілактики й лі­кування стенокардії та гіпертонії в  початковій  стадії. 

Ефективним, є використання Валеріани лікарської і при підви­щеній функції щитовидної залози, для   зняття   спазмів   і   посилення секреції залозистого апарата шлунково-кишкового тракту, а та­кож як засобу, що посилює жов­човиділення.   В   акушерсько-гіне­кологічній практиці препарати Валеріани лікарської призначають як заспокійливий засіб при клімактеричних неврозах, при токсикозах вагітних і по­рушенні у них серцевої діяльно­сті. У народній медицині Валеріану лікарську ви­користовують при нервовому збу­дженні, іпохондрії, істерії, епілеп­сії, мігрені, фізичному або нервовому перевантаженні, при болях у ділянці серця, як вітрогінний, протиглисний засіб і як засіб, що сприяє травленню. Рослина вхо­дить до складу заспокійливого чаю, шлункового чаю і вітро­гінного чаю.

Источник: rosluna.ucoz.ua

 

Вместе с этим читают:

 Ромашка аптечная 

Собаки: Сухой корм для собак (532) , Лакомства и кости для собак (434) , Заменители молока для собак (10) , Консервы для собак (128) , Витамины для собак (198) , Груминг для собак (176) , Косметика для собак (436) , Средства для дома (97) , Средства по уходу для собак (201) , Аксессуары для собак (673) , Лечебный корм для собак (60) , Вода для собак (1) , Амуниция для собак (918) , Ветеринария для собак (64) , Игрушки для собак (446) , Средства от блох и клещей (195)
Кошки: Сухой корм для кошек (284) , Консервы для кошек (274) , Витамины для кошек (111) , Груминг для кошек (48) , Косметика для кошек (207) , Амуниция для кошек (77) , Ветеринария для кошек (71) , Лакомства для кошек (79) , Заменители молока для кошек (11) , Игрушки для кошек (190) , Средства для дома (70) , Аксессуары для кошек (404) , Средства по уходу для кошек (240) , Вода для кошек (2) , Лечебный корм для кошек (68) , Средства от блох и клещей (85)
Хорьки: Корм для хорьков (15) , Лакомства для хорьков (6) , Витамины для хорьков (8) , Средства по уходу для хорьков (37) , Косметика для хорьков (13) , Аксессуары для хорьков (84) , Ветеринария для хорьков (15) , Средства для дома (22) , Игрушки для хорьков (16) , Клетки для хорьков (9)
Птицы: Корм для птиц (142) , Лакомства для птиц (93) , Витамины для птиц (65) , Вода для птиц (1) , Аксессуары для птиц (217) , Средства по уходу для птиц (26) , Ветеринария для птиц (6) , Средства для дома (11) , Клетки для птиц (89)
Грызуны: Игрушки для грызунов (28) , Корм для грызунов (190) , Лакомства для грызунов (169) , Витамины для грызунов (60) , Косметика для грызунов (11) , Средства по уходу для грызунов (100) , Средства для дома (22) , Аксессуары для грызунов (218) , Ветеринария для грызунов (20) , Клетки для грызунов (160)
Лошади: Витамины и добавки для лошадей (37) , Средства по уходу для лошадей (29) , Ветеринария для лошадей (33)
Рыбы: Корм и лакомства для рыб (185) , Витамины и добавки для рыб (4) , Аквариумы для рыб (29) , Оборудование для рыб (27) , Аксессуары для рыб (243) , Средства по уходу для рыб (79) , Ветеринария для рыб (47) , Фильтры и компрессоры для рыб (132) , Лампы для рыб (31)
Рептилии: Террариумы для рептилий (37) , Витамины и добавки для рептилий (28) , Корм и лакомства для рептилий (78) , Ветеринария для рептилий (12) , Cредства по уходу для рептилий (69) , Аксессуары для рептилий (79) , Оборудование для рептилий (54) , Лампы для террариума (44) , Фильтры для рептилий (41)

   ЗооДом в сети
Facebook
 
 
Twitter
 
 
Telegram
 
 

 

Перепечатка и цитирование материалов сайта возможно с обязательной ссылкой на Zoo-dom. По вопросам сотрудничества, рекламы и т.п. пишите
info[at]zoodom.ua

              

Copyright © 2006 Zoo-Dom 
Разработка AdWork

Наши партнеры:
Сайт на BCMS

twittertelegramfacebook
Собаки
Кошки
Птицы
Грызуны
Рыбы
Членистоногие
Амфибии
Рептилии
Беспозвоночные
Разные животные
Лошади
Растения
Товары для собак
Товары для кошек
Товары для хорьков
Товары для птиц
Товары для грызунов
Товары для лошадей
Товары для рыб
Товары для рептилий
Товаров - 7412 Акции Новинки Скидки Хиты Доставка Накопительная скидка - 10%